Ogólnopolski Turniej Młodzików Młodszych

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny

W sobotę (04.02.17) na kortach badmintonowych odbył się Ogólnopolski Turniej Młodzików Młodszych. Na starcie stanęli zawodnicy z Bierunia, Pszczyny, Kobierzyc, Dąbrowy Górniczej, Wrzosowej i Częstochowy. Świetnie spisali się zawodnicy KS.SET Mazańcowice: Michał Szczypka i Julia Piwowar zwyciężyli w grze mieszanej, Michał ponadto zdobył dwa srebrne medale w grze pojedynczej i grze podwójnej (w parze z Mikołajem Morawskim SKS Matchpoint Ślęza), natomiast Julia wywalczyła srebrny medal w grze podwójnej (z Gabrysią Skórkowską BKS Kolejarz Częstochowa) oraz brązowy medal w grze pojedynczej. W turnieju brali udział także Jacob Toczek - zdobył trzecie miejsce w grze podwójnej (z Janem Kaperą UKS Plesbad Pszczyna) i Jakub Bąk, który po bardzo dobrych meczach zakończył rywalizację na etapie grupowym.

Natomiast w niedzielę (05.02.207) w Pszczynie odbył się 19. Noworoczny Turniej o Puchar Burmistrza Pszczyny i Starosty Pszczyńskiego. Wśród zawodników nie mogło zabraknąć badmintonistów KS.SET Mazańcowice. Swoje kategorie wygrali: Michał Szczypka U13, Piotr Wiercigroch U15, Aleksandra Paluch U18; natomiast na trzecim miejscu podium znalazły się Julia Piwowar U13 i Justyna Biernot U15.