Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenie - koronawirus

Ocena użytkowników:  / 6
SłabyŚwietny 

Urz gminy JasienicaSołtys Mazańcowic zwraca się z prośbą do mieszkańców o zastosowanie się do wszelkich zaleceń dotyczących postępowania podczas epidemii koronawirusa.

 

- W związku z zagrożeniem epidemiologicznym zabrania się korzystania z obiektów rekreacyjno – sportowych zlokalizowanych na terenie Gminy Jasienica.

- W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Naszej Gminy Urząd proponuje skorzystanie z możliwości pozostawienia pism bez kontaktu werbalnego.

Od środy 18 marca obok głównego wejścia do Urzędu, zostanie uruchomione okno urzędowe, czynne w godzinach pracy Urzędu. Interesanci będą mogli do niego wrzucać dokumenty przyniesione do Urzędu nie wymagające osobistego stawiennictwa. Prosimy, aby pamiętać, że okno będzie przeznaczone wyłącznie na pisma skierowane do Urzędu Gminy Jasienica.

Wyjątkiem będą wnioski dotyczące wydawania aktów zgonów, dowodów osobistych, a także meldunków. W tej sytuacji należy udać się na dziennik podawczy.

Pracownicy Urzędu zwracają się z prośbą, by w trosce o zdrowie wchodzić do Urzędu pojedynczo, aby ewentualne rozprzestrzenianie się COVID-19 ograniczyć do minimum.

- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jasienicy informuje na podstawie § 8 Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, że od dnia 17.03.2020 roku pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jasienicy będą przyjmować klientów osobiście tylko w sytuacji pilnej i koniecznej. Prosimy o załatwianie wszystkich spraw telefonicznie tel. 33 815 29 92, mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez platformy elektroniczne.

Pracownicy socjalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jasienicy będą przeprowadzać rodzinne wywiady środowiskowe w formie telefonicznej bez osobistego kontaktu. Prosimy wszystkich o dostosowanie się do w/w zasad.

- W związku ze wzrostem zagrożenia zarażeniem koronawirusem prosimy o rozważenie konieczności wizyt w Ośrodkach Zdrowia. Porady lekarskie udzielane w Ośrodkach winny być ograniczone jedynie do sytuacji wymagającej pomocy medycznej. Wizyty „recepturowe” oraz badania profilaktyczne powinny stanowić margines działalności służb medycznych. Przypominamy, że zapotrzebowanie na lekarstwa i inne środki medyczne może (i winno) być złożone telefonicznie.

Pacjenci z objawami ostrej infekcji dróg oddechowych (gorączka powyżej 38 st. wraz z kaszlem i dusznością) proszeni są o rejestrowanie się do lekarza jedynie drogą telefoniczną.

Więcej informacji na jasienica.pl

Komentowanie dozwolone tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj

Mazańcowice - mapa

Plan ulic

  • MAZANCOWICE_MAPA

Zdjęcie z naszych konkursów

dom K.jpg

Bielsko Info

Bieżące informacje z Bielska-Białej, baza firm, praca, nieruchomości, motoryzacja.

Radio Bielsko

Wiadomości Radia Bielsko

Policja Bielsko - Biała

Aktualności