Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sorry, taki mamy ... dojazd

Ocena użytkowników:  / 16
SłabyŚwietny 

Parafraza słów minister Bieńkowskiej najlepiej oddaje zamieszanie, które powstało wokół dojazdu do strefy w Międzyrzeczu Dolnym.

 

Nasza rzeczywistość po zebraniu wiejskim wygląda tak, że dojazd będzie jednak przez Mazańcowice , ponieważ nie ma innej możliwości. Z wypowiedzi Starosty i Wójta wynika, że droga będąca alternatywą dla dróg S1/DK1 nie może mieć ograniczeń tonażowych.

Wyjeżdżając ze strefy ekonomicznej możemy skręcić w lewo - do Ligoty lub w prawo, w stronę Międzyrzecza Górnego. Jadąc w lewo, w Ligocie mamy następujące możliwości: skręt w lewo w kierunku Landeka, Strumienia, jazdę prosto na Zabrzeg i Czechowice-Dziedzice lub skręt w prawo - na Mazańcowice.

 • strefa_lewy

Kierowca powinien stosować się do znaków, a te jasno dojazd określają. To, czy Starosta coś dodatkowego obiecał w Ligocie, czy w Bronowie, czy to napisała Kronika Beskidzka, nie ma żadnego znaczenia, ponieważ tam już dziś nie ma przejazdu w stronę DK1. Czy tam zostanie postawiony znak 7,5 t czy nie, to dla kierowców samochodów ważących 40 t, a o takie przede wszystkim chodzi, nic nie zmieni. Na zdjęciach mamy tablicę na skrzyżowaniu w Ligocie, przejazd przez Zabrzeg oraz ulicę Czechowicką.

 • strefa_czechowicka
 • strefa_ligota_1
 • strefa_zabrzeg

Można z Ligoty skręcić na Bronów i dojechać wąskimi drogami do Strumienia. Wg Google trasa z Międzyrzecza Dolnego przez Strumień do Zbytkowa na DK81 (w stronę autostrady A1) zajmie 26 min (dla samochodu osobowego), dojazd przez Mazańcowice, S1 i DK81 (Skoczów)  - zajmie 29 min. Dla ciężarówek proporcje się zapewne odwrócą.

 • strefa_zbytkow_2_DK81
 • strefa_zbytkow_DK81

Jadąc z Ligoty prosto przez Zabrzeg napotykamy przejazd z ograniczeniem wysokości 3,1 m, która to wysokość dla wielu zestawów jest niewystarczająca. Przejazd tą drogą do drogi DK1 (w stronę autostrady A4) dla samochodów osobowych zajmuje 9 minut. Przejazd do tego samego miejsca przez Mazańcowice, S1 i DK1 zajmuje 15 min.

 • strefa_mazancowice_dk1
 • strefa_miedzyrzecze_DK1

Pozostaje więc skręt w prawo po wyjeździe ze strefy i dojazd przez Międzyrzecze i Mazańcowice.

 • strefa_prawy
Z Międzyrzecza można dojechać na ulicę Strumieńską i pojechać w stronę Strumienia, ponieważ stronę Jasienicy występuje ograniczenie 15t. Starosta na zebraniu powiedział, że ulica Strumieńska ma być drugim dojazdem do strefy, po wyremontowaniu i wybudowaniu nowej drogi do strefy.  Na dzień dzisiejszy tego przejazdu nie ma.
 • strefa_strumienska

Drugim wyjazdem z Międzyrzecza Dolnego jest przejazd przez Międzyrzecze Górne do drogi S1 (i dalej np. w stronę granicy). Czas przejazdu do S1 w Wapienicy wg Google wynosi 7 min, czas przejazdu do S1 k/Makro przez Mazańcowice wynosi 6 min. Podany czasy dla samochodów osobowych, dla ciężarowych zapewne będą kilka minut dłuższe ze względu na strome podjazdy i zjazdy.

 • strefa_mazancowice_S1
 • strefa_miedzyrzecze_S1

Pozostaje jeszcze alternatywa Międzyrzecze Dolne – Ligota – Mazańcowice. Ta trasa prowadząca przez płaskie tereny jest dłuższa od pozostałych dwóch, ale czas jej przejazdu wg Google maps wynosi 10 min dla samochodów osobowych. Dla ciężarówek będzie pewnie najszybszą i położoną na równym terenie drogą. I pewnie ta droga będzie najczęściej wybierana przez kierowców samochodów ciężarowych.

 • strefa_ligota_s1

Reasumując, droga przez Mazańcowice będzie, czy tego chcemy czy nie. Wg przepisów i możliwości Mazańcowice nie są jedyną alternatywą, ale to kierowcy będą wybierać trasę przejazdu. Dla nich ważniejszy od tego czy pojadą 5 min dłużej czy nie, będzie zapewne fakt przejazdu lepszą drogą.

 

Z wypowiedzi Starosty wynika, że najlepsza w całym powiecie będzie nowo wyremontowana droga w Mazańcowicach…

 

Oparte na materiałach ogólnodostępnych w internecie, wypowiedziach na zebraniu wiejskim, wszystkie mapy i zdjęcia - google

 

 

Komentarze   

 
+6 #11 mazan 2014-02-18 07:50
Wójt i radni potwierdzili na zebraniu wiejskim w Międzyrzeczu, że ciężki transport ciężarowy tylko w wyjątkowych sytuacjach pojedzie przez Międzyrzecze Górne. Relacja z zebrania na stronie Międzyrzecza. Ligota Bronów i Zabrzeg nie chcą i nie będą mieć przejazdu, Międzyzrecze nie chce i nie będzie mieć, Mazańcowice nie chcą i będą mieć.
Zgłoś administratorowi
 
 
+14 #10 MAZ 2014-02-11 16:51
Cytuję Kamila:
Zapraszamy pomysłodawców do mieszkania przy drodze z tego co wiem to sąsiad chce sprzedać dom bo ma tego dosc

A ja mam nadzieję że to urojenie wójta nie wypali w takiej dziurze to nawet żaby nie chcą mieszkać co innego w Kaniowie super droga do S-1 lotnisko blisko miasta Czechowice a nie takie zadupie jak josienica.
Zgłoś administratorowi
 
 
+11 #9 sąsiadka 2014-02-11 13:38
chce sprzedać dom- baaaa
tylko kto mu to teraz kupi?

rzeczywiście najgorzej mają te domy w bezpośredniej (pierwszej linii) od drogi
Zgłoś administratorowi
 
 
+9 #8 Kamila 2014-02-11 12:43
Zapraszamy pomysłodawców do mieszkania przy drodze z tego co wiem to sąsiad chce sprzedać dom bo ma tego dosc
Zgłoś administratorowi
 
 
+13 #7 Krzyś 2014-02-11 06:49
nowe miejsca pracy ;)
analizował ktoś jakie jest bezrobocie w Gminie ?
i z tej grupy bezrobotnych ilu tak naprawdę chce pracować ? (podam dane ogólnopolskie, niezależne od tych rządowych - 60% bezrobotnych nie chce podjąć pracy)
więc o czym pie*oli wójt ? dla kogo ta inwestycja ? ilu mieszkańców w wyniku tej decyzji ponosić będzie negatywne konsekwencje ?
Zgłoś administratorowi
 
 
+13 #6 Marcel 2014-02-10 21:06
To ze droga na jasienice z dolnego zostanie wyremontowana za kilka milionów jak obiecywał na zebraniu wojt to chyba daleka przyszłość. Wiadomo że każdy chce nowych miejsc pracy ale chyba mieszkańcy nie byli świadomi takiego załatwienia sprawy przez rządzących. Tragedia
Zgłoś administratorowi
 
 
+16 #5 Jadwiga 2014-02-10 12:49
Czyli jednak przez Mazancowice. Macie nowa drogę chodniki ale za to tranzyt tirów. Na jedno dobrze by strefa zaczęła działać po drugie będą jeździć kolo mojego domu. Trzeba się chyba wyprowadzic
Zgłoś administratorowi
 
 
+20 #4 Obz M 2014-02-10 12:43
Cytuję obecny na zebraniu:
no przecież na zebraniu dwaj włodarze, a partii Prawo-Rodzina-Costam, ewidentnie pływali, nie chcieli powiedzieć prawdy i robili z nas idiotów. Tylko zagadać, zamknąć nam dzioby i namieszać w głowie. Dziękujemy Panu mgr inż Januszowi Pierzynie.

olać to bagno a sługa niech się wyprowadzi bo za niedługo naplują mu w pysk szkoda mi tylko jego rodziny bo on nic nie kuma a na zebrania będzie chodził tylko ciemny lud
Zgłoś administratorowi
 
 
+28 #3 obecny na zebraniu 2014-02-10 06:49
no przecież na zebraniu dwaj włodarze, a partii Prawo-Rodzina-C ostam, ewidentnie pływali, nie chcieli powiedzieć prawdy i robili z nas idiotów. Tylko zagadać, zamknąć nam dzioby i namieszać w głowie. Dziękujemy Panu mgr inż Januszowi Pierzynie.
Zgłoś administratorowi
 
 
+17 #2 Smutny 2014-02-10 05:13
Sorry ... takiego mamy gospodarza
Zgłoś administratorowi
 
 
+15 #1 m 2014-02-09 23:52
i wszystko jasne
Zgłoś administratorowi
 

Komentowanie dozwolone tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj

Mazańcowice - mapa

Plan ulic

 • MAZANCOWICE_MAPA

Zdjęcie z naszych konkursów

3 w 1 K.jpg

Bielsko Info

Bieżące informacje z Bielska-Białej, baza firm, praca, nieruchomości, motoryzacja.

Radio Bielsko

Wiadomości Radia Bielsko

Policja Bielsko - Biała

Aktualności