Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zwycięzcy Okręgowego Turnieju BRD

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Uczniowie z Gimnazjum w Mazańcowicach oraz Szkoły Podstawowej w Kończycach Wielkich okazali się bezkonkurencyjni w Okręgowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który został rozegrany w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Mazańcowicach.

Zmaganiom uczniów przyglądał się Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej, mł. insp. Grzegorz Jakubiec wraz z naczelnikiem bielskiej drogówki, podinsp. Wiesławem Czarnieckim.
Policjanci z bielskiej drogówki przeprowadzili okręgowy turniej z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, który został zorganizowany wspólnie z Fundacją na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej.

 

Zacięta rywalizacja uczniów gimnazjów i szkół podstawowych rozpoczęła się testem znajomości przepisów ruchu drogowego. Następnie każdy z uczestników musiał pokonać na rowerze tor przeszkód i wykazać się znajomością przepisów w praktyce, pokonując trasę w miasteczku ruchu drogowego. Zmagania kończyły się zaprezentowaniem praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które oceniał ratownik z bielskiej grupy PCK.

Wśród gimnazjów niepokonani, kolejny rok z rzędu, okazali się przedstawiciele gospodarzy. Wśród szkół podstawowych triumfowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Kończycach Wielkich.

Klasyfikacja – gimnazja:
1 miejsce – Gimnazjum w Mazańcowicach
2 miejsce - Gimnazjum nr 9 w Bielsku-Białej
3 miejsce – Gimnazjum w 2 w Ustroniu
4 miejsce – Gimnazjum w Miedźnej
5 miejsce – Gimnazjum w Ujsołach

Klasyfikacja – szkoły podstawowe:
1 miejsce – Szkoła Podstawowa w Kończycach Wielkich
2 miejsce - Szkoła Podstawowa w Mazańcowicach
3 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 29 w Bielsku-Białej
4 miejsce - Szkoła Podstawowa w Wiśle Małej
5 miejsce - Szkoła Podstawowa w Ujsołach

Drużyny odebrały puchary i upominki z rąk Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł.insp. Grzegorza Jakubca, Prezes Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Aliny Puszyńskiej, Zastępcy Dyrektora MZO w Bielsku-Białej Janusza Kapsa, Członka Zarządu Powiatu Bielskiego Stanisława Pięty oraz przedstawiciela bielskiego WORD-u Marcina Szarek.

Wszystkim uczestnikom turnieju, a w szczególności zwycięzcom, serdecznie gratulujemy wiedzy z zakresu ruchu drogowego oraz umiejętności zgodnej z przepisami jazdy na rowerze. Triumfatorzy będą reprezentować bielski okręg w eliminacjach wojewódzkich. Trzymamy kciuki!

http://bielsko.slaska.policja.gov.pl

  • 37-414769
  • 37-414770
  • 37-414771
  • 37-414772
  • 37-414773
  • 37-414774
  • 37-414775
  • 37-414776

 

 

Komentowanie dozwolone tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj

Mazańcowice - mapa

Plan ulic

  • MAZANCOWICE_MAPA

Zdjęcie z naszych konkursów

Kosma_Anna_Alejka.jpg

Bielsko Info

Bieżące informacje z Bielska-Białej, baza firm, praca, nieruchomości, motoryzacja.

Radio Bielsko

Wiadomości Radia Bielsko

Policja Bielsko - Biała

Aktualności