Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rudzica w zwierciadle historii

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Rudzicawzwierciadle Gminny Ośrodek Kultury filia w Rudzicy oraz Towarzystwo Miłośników Rudzicy zapraszają na spotkanie "Rudzica w zwierciadle historii". W programie:

- prapremiera filmu "Szczęśliwe miejsce, które ma poetę" reż. Ewa Borysewicz

- wspomnienia o klubie "Ruch" w Rudzicy

- niespodzianki i występy

Spotkanie odbędzie się 5 października 2018 r. o godz. 18.00 w filii GOK w Rudzicy.

RUDZICA W ZWIERCIADLE HISTORII – PRAPREMIERA FILMU „SZCZĘŚLIWE MIEJSCE, KTÓRE MA POETĘ”

Opis:

Film jest opowieścią o pisarzu Juliuszu Wątrobie i jego spotkaniach z mieszkańcami Rudzicy. W pozornie banalnej codzienności – spacerach, pracy, rozmowach – bohater odkrywa świadectwa cudowności świata. Przetwarzając literacko losy współmieszkańców wsi oraz opisując dawne zwyczaje próbuje uchronić wielobarwne życie lokalnej wspólnoty od zapomnienia.

Autor:

Dokument wyreżyserowała Ewa Borysewicz – urodzona w Sokółce (Podlasie) absolwentka Wydziału Grafiki ASP w Krakowie. Po festiwalowych sukcesach jej studenckiego filmu animowanego "Kto by pomyślał?" (2009) jej debiut "Do serca Twego" (2013) został nominowany między innymi do Złotego Niedźwiedzia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale i uhonorowany Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Animateka w Lublanie. Odbyła program rezydencji artystycznej AAIR w Tokio (2012) oraz w Akademie Schloss Solitude w Stuttgarcie (2013). Obecnie kończy studia reżyserskie na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Film powstał w ramach grantu Fundacji Banku Zachodniego WBK „Tu mieszkam, tu zmieniam” przy wsparciu Urzędu Gminy w Jasienicy.

  • Rudzicawzwierciadle

Komentowanie dozwolone tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj

Mazańcowice - mapa

Plan ulic

  • MAZANCOWICE_MAPA

Zdjęcie z naszych konkursów

Kus_Jolanta_Rajd rowerowy.jpg

Bielsko Info

Bieżące informacje z Bielska-Białej, baza firm, praca, nieruchomości, motoryzacja.

Radio Bielsko

Wiadomości Radia Bielsko

Policja Bielsko - Biała

Aktualności