Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku życzą Sołtys i Rada Sołecka
    Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku życzą Sołtys i Rada Sołecka

Moc Głosu. Głos Kobiety

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

NastaGminny Ośrodek Kultury w Jasienicy zaprasza na niezwykłe spotkanie - w muzyczną podróż po Białorusi pt. "Moc głosu. Głos kobiety" zabierze nas Nasta Niakrasava. Koncert odbędzie się 15 marca 2019 r. (piątek) o godz. 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Jasienicy (ul. Modrzewiowa 1360). Wstęp wolny

Koncert jest przekrojową prezentacją białoruskiej kultury ludowej oraz pieśni tradycyjnych. Niezwykła formuła koncertu łączy w sobie trzy ogniwa: śpiew a cappella, opowieści o tradycjach i niezwykłych losach kobiet, od których wokalistka przejęła repertuar, wspólną naukę wybranej pieśni razem ze słuchaczami. „Będę śpiewała i opowiadała. Chcę podzielić się pięknymi pieśniami i fascynującymi historiami, które kiedyś otrzymałam od niezwykłych kobiet. W ich pieśniach jest to, co porusza mnie do głębi serca. W tych pieśniach słychać głosy kobiet. Opowiadają o pragnieniach, świecie, o nieszczęściach, o miłości” – mówi wokalistka.

Nasta Niakrasava – wokalistka, etnomuzykolożka. Ukończyła szkołę muzyczną I stopnia w klasie cymbałów w Słucku oraz Pedagogiczny Uniwersytet w Mińsku na Białorusi. Od dziesięciu lat mieszka w Polsce, gdzie realizuje się naukowo oraz artystycznie. Była liderką takich zespołów jak Kviecień, FolkRoll, R.U.T.A. Od 2016 roku gra z Jackiem Kleyffem i Orkiestrą Na Zdrowie. Laureatka wielu festiwali międzynarodowych i zdobywczyni specjalnej nagrody im. Ani Kiełbusiewicz dla najlepszej wokalistki (2008). Wraz z zespołem FolkRoll otrzymała Grand Prix oraz specjalną nagrodę im. Czesława Niemena na XII Festiwalu Folkowym Polskiego Radia "Nowa Tradycja 2009". W 2017 roku została uznana za najlepszą doktorantkę zagraniczną studiującą w Polsce (Fundacja Perspektywy).

  • Nasta

Komentowanie dozwolone tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj

Mazańcowice - mapa

Plan ulic

  • MAZANCOWICE_MAPA

Zdjęcie z naszych konkursów

Pastwa_20_20 K.jpg

Bielsko Info

Bieżące informacje z Bielska-Białej, baza firm, praca, nieruchomości, motoryzacja.

Radio Bielsko

Wiadomości Radia Bielsko

Policja Bielsko - Biała

Aktualności