Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Fotografia dzikiej przyrody 2013

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Od 5 lutego w Galerii Bielskiej BWA można oglądać prace fotografów nagrodzonych w jednym z najbardziej znanych i prestiżowych konkursów fotografii przyrodniczej na świecie – „Fotografia Dzikiej Przyrody 2013/Wildlife Photographer of the Year 2013”.

Składają się na nią prace fotografów nagrodzonych w jednym z najbardziej znanych i prestiżowych konkursów fotografii przyrodniczej na świecie. Od 1965 roku organizatorami wydarzenia są Natural History Museum w Londynie oraz „BBC Worldwide”. Po ogłoszeniu wyników jesiennej edycji konkursu oraz uroczystym wręczeniu nagród jego laureatom, najlepsze dzieła będą prezentowane w trakcie światowego tournée. Do Polski zawitają już 12. raz, natomiast w Bielsku-Białej będą wystawiane po raz 11.

Głównym założeniem przedsięwzięcia jest zachęcenie różnych pokoleń fotografów do obserwacji dzikiej przyrody, uwieczniania jej piękna, niezwykłości czy też zwrócenie uwagi na procesy i zjawiska mogące zagrozić środowisku naturalnemu, doprowadzić do jego degradacji.

Więcej informacji na http://www.galeriabielska.pl

Wystawa trwa do 2 marca, wstęp wolny.

 

Komentarze   

 
+1 #1 mieszkanka_Maz 2014-02-18 12:27
Bylam, zdjęcia wspaniale.
Zgłoś administratorowi
 

Komentowanie dozwolone tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj