Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Weekendowe burze i opady

Ocena użytkowników:  / 13
SłabyŚwietny 

Weekendowe gwałtowne opady deszczu w piątek i niedzielę wyrządziły duże szkody w powiecie bielskim. Jedną z miejscowości, w której odnotowano najwięcej zdarzeń były Mazańcowice.

Strażacy interweniowali blisko 80 razy. Wypompowywali wodę z zalanych budynków mieszkalnych. W działaniach ratowniczych od piątku do niedzieli wzięło udział 58 zastępów PSP oraz OSP - łącznie ponad 350 strażaków.
W Mazańcowicach wypompowywali wodę z zalanych piwnic głównie w obrębie ulic: Sportowa,Doliny Słońca oraz okolic remontowanej ulicy Starobielskiej/ Ligockiej.


Najgorzej sytuacja wyglądała na budowanym rondzie, gdzie doszło do jego znacznego zalania, a następnie woda wdarła się na posesję prywatną, która zlokalizowana jest bezpośrednio przy nim. Posesja została całkowicie zalana.
Przydrożne rowy i przepusty napełniały się błyskawicznie wodą powodując zalewanie okolicznych pól i dróg.


Była to kolejna w przeciągu dwóch ostatnich miesięcy ulewa powodująca znaczne szkody w okolicy ronda na ul. starobielskiej: http://mazancowice.net/index.php/component/content/article/94-wiadomosci/275-wielka-woda-i-co-dalej

 

 • zal01
 • zal02
 • zal03
 • zal04
 • zal05
 • zal06
 • zal07
 • zal08
 • zal09
 • zal10
 • zal11

 

foto: jasienica24.pl

Komentarze   

 
+17 #41 rowy 2014-10-02 07:59
do mieszkaniec- poczekamy na dalszy rozwój sprawy, jeśli będzie tak jak mówisz to albo posesje przy których prowadzi ten rów nie wyrażaja zgody , no bo dlaczego inaczej?

(ktoś kiedyś pisał że niektórzy zasypują rowy -tylko zastanawiam się dlaczego) ...teraz jak ten rów kończy się w pewnym miejscu i nie będzie ciągłości to wiadomo woda dopłynie do końca rowu a potem już rozleje się na pola ....a to bez sensu
Zgłoś administratorowi
 
 
+17 #40 mieszkaniec 2014-10-01 20:39
Cytuję rowy:
aż się wierzyć nie chce....rów od strony osiedla na ul. Komorowickiej zostal pogłebiony...czy to zasługa ozywionej dyskusji?...tak czy inaczej ważne że zaczyna się działać w tej sprawie

niestety ten wykopany kawałek rowu to już koniec inwestycji.Wyko panie takiego krótkiego odcinka bez dalszego odpływu to marnowanie pieniędzy, chyba że ma to na celu szybsze zalewanie tych co są niżej
Zgłoś administratorowi
 
 
+16 #39 rowy 2014-10-01 17:55
aż się wierzyć nie chce....rów od strony osiedla na ul. Komorowickiej zostal pogłebiony...cz y to zasługa ozywionej dyskusji?...tak czy inaczej ważne że zaczyna się działać w tej sprawie
Zgłoś administratorowi
 
 
+25 #38 cezik 2014-09-27 05:20
Nasi rolnicy przekawalfikiwu ją się i będą produkoiwać od następnego zasiewu ryż. Ale to nie tylko nasi w Ligocie mają podobną sytuację.
Zgłoś administratorowi
 
 
+25 #37 jony 2014-09-26 06:18
Po "modernizacji" skrzyzowania mozna by staw zrobić na tym polu kolo ronda :D Projekt+wykonan ie+brak nadzoru=zalane domy i jeziora na polach... A to wszystko żeby żyło się lepiej :D
Zgłoś administratorowi
 
 
+25 #36 Marek 2014-09-24 14:23
Cytuję Piotr:
Naszą gmine można porównać do rządu przerost formy nad treścią. Ludzie są dla władzy, a nie na odwrót. Czyli prowadzą taka propagandę i tak wykorzystują środki, wpływy aby im było najlepiej. Tak można ciągnąć jak nie ma większej wtopy, a i nawet jak są taśmy prawdy to się rozejdzie smród po gaciach i wszyscy zapomną. Kiedy nadejdzie moment, że rządzący zaczną robić potrzebne i praktyczne rzeczy dla swoich mieszkańców?

Piotr nasza gmina to Białorus mundury już mają jeszcze czapki medale kocha i oznaki i burdel gotowy.
Zgłoś administratorowi
 
 
+28 #35 Piotr 2014-09-23 20:12
Naszą gmine można porównać do rządu przerost formy nad treścią. Ludzie są dla władzy, a nie na odwrót. Czyli prowadzą taka propagandę i tak wykorzystują środki, wpływy aby im było najlepiej. Tak można ciągnąć jak nie ma większej wtopy, a i nawet jak są taśmy prawdy to się rozejdzie smród po gaciach i wszyscy zapomną. Kiedy nadejdzie moment, że rządzący zaczną robić potrzebne i praktyczne rzeczy dla swoich mieszkańców?
Zgłoś administratorowi
 
 
+20 #34 Maria 2014-09-23 19:29
Cytuję gal:
Zgadzam się z Jasiem sołtys ma zbierać kasę do jasienicy, pić kawę na komisjach w gminie jeść ciastka takie są jego przepisowe zadania tylko Jasiu tłumaczę to ciemnemu ludowi. Ty powodzian siedź a w zasadzie klęcz na kolanach i módl się o susze bo przepisy ci na to pozwalają chyba - nie - wiem nie jestem pewny - lepiej siedź w domu i nabierz wody w usta nic tutaj nie pisz bo to niewygodne dla władzy

Szczególnie kierownikom z Mazańcowic ale jak się nie ma wykształcenia i nie kapuje to cię mówi tak jest szefie tyle ludzi młodych wykształconych i muszą słuchać takich ludzi to cała Jasienica.
Zgłoś administratorowi
 
 
+23 #33 gal 2014-09-23 14:47
Zgadzam się z Jasiem sołtys ma zbierać kasę do jasienicy, pić kawę na komisjach w gminie jeść ciastka takie są jego przepisowe zadania tylko Jasiu tłumaczę to ciemnemu ludowi. Ty powodzian siedź a w zasadzie klęcz na kolanach i módl się o susze bo przepisy ci na to pozwalają chyba - nie - wiem nie jestem pewny - lepiej siedź w domu i nabierz wody w usta nic tutaj nie pisz bo to niewygodne dla władzy
Zgłoś administratorowi
 
 
+24 #32 kierowca Forda 2014-09-23 13:49
Cytuję powodzianin:
Jak czytam te wypowiedzi w szczegolnosci mieszkanca ktory wedlug mnie jest urzednikiem to odnosze wrazenie ze mam placic podatki i siedziec cicho. Jak mnie zalewa to dzwonic do elektrowni. Ludzie trzeba zrobic z tym porzadek!!! Przeciez musi byc jakis gospodarz ktory tym administruje. Typowy belkot urzędników ze przepisy nie okreslaja to nic wiecej jak mydlenie nam oczu. Wladza wydaje kupe kasy na imprezy domy kultury stroje ludowe sprzety roznorakie wyjazdy sluzbowe poblikacje w mediach jak to niby jest swietnie. A jak nas zalewa to nie ma pana i kazdy umywa rece.

Jak jechałem dziś rano do pracy i wjechałem w błoto wysypane w dziurę n ul Kopiec to szlak mnie trafił a koło tego kamienia całe kupy co tam robi pracownik gminy to droga gmina a jedzie tam do pracy co dzień i nic nie widzą skandal.
Zgłoś administratorowi
 
 
+27 #31 mieszkaniec 2014-09-23 12:30
Cytuję rowy:
[quote name="mieszkaniec"]

nie zagłebiam sie w przepisy ale rów koło każdej drogi być powienien jako nieodłączna para i skoro przepisy tego nie precyzują to chyba pozostaje czysta logika...być zalewanym czy nie jak rów wspomoże odbiór wody....


"Znam lepszy sposób- nadsypać działkę tak żeby u sąsiada woda stała"- obecne myślenie człowieka :lol:
Zgłoś administratorowi
 
 
+24 #30 powodzianin 2014-09-23 12:28
Jak czytam te wypowiedzi w szczegolnosci mieszkanca ktory wedlug mnie jest urzednikiem to odnosze wrazenie ze mam placic podatki i siedziec cicho. Jak mnie zalewa to dzwonic do elektrowni. Ludzie trzeba zrobic z tym porzadek!!! Przeciez musi byc jakis gospodarz ktory tym administruje. Typowy belkot urzędników ze przepisy nie okreslaja to nic wiecej jak mydlenie nam oczu. Wladza wydaje kupe kasy na imprezy domy kultury stroje ludowe sprzety roznorakie wyjazdy sluzbowe poblikacje w mediach jak to niby jest swietnie. A jak nas zalewa to nie ma pana i kazdy umywa rece.
Zgłoś administratorowi
 
 
-17 #29 Pan Jan 2014-09-23 12:11
Panie "zalany kolo ronda" wniosek o odwołanie sołtysa złożony przez jednego mieszkańca nie jest głosem całego społeczeństwa i zawsze znajdą się ludzie nie zadowoleni. Znam osobiście Pana Sołtysa i wiem ile czasu i zdrowia poświęca, aby zadbać o nasza wioskę. I jak słusznie zauważyłeś jest organem wykonawczym, a co za tym idzie
- realizuje uchwały rady gminy dotyczące sołectwa, a także umożliwia zapoznanie się z uchwałami rady jak najszerszemu kręgowi mieszkańców sołectwa,
-uczestniczy w sesjach rady gminy, a także w pracach jej organów bez prawa do głosowania."
Zgłoś administratorowi
 
 
+23 #28 rowy 2014-09-23 11:36
Cytuję mieszkaniec:
Nie ma przepisów, które zezwalają UG na przekopanie rowu przez kogoś posesję. Wielu ludzi zasypało rowy i nie wyraża teraz zgody na ich odtworzenie. Podobnie jest z naszym rondem- odwodnienie skrzyżowania było, ale zostało zasypane.skoro ludzie sobie pozasypywali rowy a teraz nie chcą ich odtworzenia, to nie ma co się dziwić ze potem ludzi zalewa, pewnie nie ich paradoksalnie tylko tych co im zależy ale skoro sąsiad nie ma to co jemu z fragmentu rowu

nie zagłebiam sie w przepisy ale rów koło każdej drogi być powienien jako nieodłączna para i skoro przepisy tego nie precyzują to chyba pozostaje czysta logika...być zalewanym czy nie jak rów wspomoże odbiór wody....
Zgłoś administratorowi
 
 
+24 #27 mieskaniec z Ligocki 2014-09-23 11:01
Cytuję mieszkaniec:
Nie ma przepisów, które zezwalają UG na przekopanie rowu przez kogoś posesję. Wielu ludzi zasypało rowy i nie wyraża teraz zgody na ich odtworzenie. Podobnie jest z naszym rondem- odwodnienie skrzyżowania było, ale zostało zasypane.

Ale przez wykonawce na oczach naszej niby władzy i teraz są skutki.
Zgłoś administratorowi
 

Komentowanie dozwolone tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj