Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Powiatowe eliminacje turnieju wiedzy o ruchu drogowym

Ocena użytkowników:  / 4
SłabyŚwietny 

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym i Gimnazjum w Mazańcowicach policjanci z bielskiej drogówki przeprowadzili w minioną sobotę powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym,

które zostały zorganizowane wspólnie z Fundacją na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego.


Zmagania uczniów gimnazjów i szkół podstawowych rozpoczęły się testem znajomości przepisów ruchu drogowego. Następnie każdy z uczestników musiał pokonać na rowerze tor przeszkód i wykazać się znajomością przepisów w praktyce, pokonując trasę w miasteczku ruchu drogowego. Na koniec drużyny zaprezentowały umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej pod okiem ratownika medycznego Janusza Głaza.

Tegorocznymi zwycięzcami okazali się przedstawiciele gospodarzy - Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Mazańcowicach. Na II miejscu, także premiowanym awansem do Okręgowego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który odbędzie się już 25 kwietnia, znaleźli się uczniowie z Gimnazjum nr 4 w Bielsku-Białej i Szkoły Podstawowej nr 29 w Bielsku-Białej.

Zwycięskie drużyny odebrały puchary i upominki z rąk Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej podinsp. Krzysztofa Gałuszki, Zastępcy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego asp. Krzysztofa Stankiewicza, Wójta Gminy Jasienica Janusza Pierzyny oraz prezes Fundacji Na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Aliny Puszyńskiej.

 

Klasyfikacja – gimnazja:
1 miejsce – Gimnazjum w Mazańcowicach
2 miejsce – Gimnazjum nr 4 w Bielsku-Białej
3 miejsce – Gimnazjum nr 16 w Bielsku-Białej
4 miejsce – Gimnazjum w Rybarzowicach
5 miejsce – Gimnazjum w Bystrej

 

Klasyfikacja – szkoły podstawowe:
1 miejsce – Szkoła Podstawowa w Mazańcowicach
2 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 29 w Bielsku-Białej
3 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 32 w Bielsku-Białej
4 miejsce - Szkoła Podstawowa w Bystrej
5 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach

 

Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy wiedzy z zakresu ruchu drogowego oraz umiejętności zgodnej z przepisami jazdy na rowerze i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach

 

bielsko.slaska.policja.gov.pl

 

  • 37-279551
  • 37-279555
  • 37-279556
  • 37-279561

 

Więcej zdjęć na bielsko.slaska.policja.gov.pl

 

 

 

 

 

Komentarze   

 
+2 #1 Piotr 2015-04-17 07:25
Brawo a kto startował dlaczego nie ma nazwisk i pkt olewajstwo.
Zgłoś administratorowi
 

Komentowanie dozwolone tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj