Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Basaldella 2008.JPG
 • DSC_0051.JPG
 • DSC_0224.JPG
 • DSC_0768 k.JPG
 • Kaliningrad 2006.JPG
 • Koledy Mazancowice 2008.JPG
 • Litwa Wilno 2009.JPG
 • Ukraina Krysowice 2008.jpg
 • Wroclaw 2011 (2).jpg
 • Wroclaw 2011 (3).jpg
 • _Crotone 2008.JPG

Najbliższe koncerty

 
 
 • musica sacra 2017_plakat_aktualny

Dyrygent

Ocena użytkowników:  / 4
SłabyŚwietny 

Absolwent Instytutu Liturgicznego Wydziału Teologicznego Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie (dyplom z wyróżnieniem), Wydziału Historii Kościoła w zakresie muzyki na tej samej uczelni oraz Podyplomowego Studium Chórmistrzowskiego przy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Jest organistą, dyrygentem i animatorem wielu koncertów i wydarzeń kulturalnych na terenie gminy i powiatu, m.in. cyklicznego „Międzynarodowego Ekumenicznego Spotkania z Kolędą” przy żywej szopce w Mazańcowicach (jest pomysłodawcą i organizatorem jej budowy), Diecezjalnego Przeglądu Chórów „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, Ekumenicznego Spotkania z Pieśnią Wielkopostną „Adoramus te Christe”. Od 1996 jest członkiem Zarządu Bielskiego Oddziału Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, a od 2011 roku jego prezesem. Kilkakrotnie był dyrektorem artystycznym Festiwalu Chórów „Gaude Cantem” i Festiwalu Orkiestr Dętych „Złota Trąbka”. W 2008 roku został powołany dekretem ks. Biskupa Tadeusza Rakoczego na członka Komisji Muzyki Kościelnej Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Otrzymał wiele nagród i wyróżnień na szczeblu gminy, powiatu i województwa za wybitne zasługi dla społecznego ruchu muzycznego i za szczególne działania na rzecz animacji i upowszechniania kultury.

Wyróżnienia i nagrody:

- W 1998 roku otrzymał wyróżnienie Wójta Gminy Jasienica za propagowanie kultury w gminie.

- W 2005 roku został odznaczony Złotą Odznaką Honorową przyznawaną przez Polski Związek Chórów i Orkiestr.

- W 2006 roku otrzymał nagrodę Starosty Bielskiego za szczególne osiągnięcia w działalności kulturalnej w Powiecie Bielskim.

- W 2006 roku otrzymał nagrodę im. Stanisława Moniuszki przyznawaną przez Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne zasługi dla społecznego ruchu muzycznego w kształtowaniu kultury muzycznej i trwałych wartości etycznych płynących z upowszechniania piękna pieśni i muzykowania na Śląsku.

- W 2006 roku z okazji 80 rocznicy powstania Polskiego Związku Chórów i Orkiestr oraz 30 rocznicy działalności bielskiego oddziału tego związku otrzymał podziękowanie od Zarządu Powiatu Bielskiego za pracę na rzecz upowszechniania wrażliwości muzycznej oraz śpiewu w naszym regionie.

- W 2007 roku otrzymał nagrodę Starosty Bielskiego za szczególne działania na rzecz animacji i upowszechniania kultury w Powiecie Bielskim.

- W 2008 roku – nagroda Starosty Bielskiego za szczególne działania na rzecz animacji i upowszechnianie kultury w powiecie bielskim

- W 2009 roku – nagroda Starosty Bielskiego za szczególne osiągnięcia w działalności kulturalnej w powiecie bielskim.

- W 2010 roku został odznaczony Złotą Odznaką Honorową z Laurem przyznawaną przez Zarząd Główny Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.

- W 2011 roku – nagroda od Rady i Zarządu Powiatu w Bielsku-Białej za wieloletnią współpracę oraz podejmowanie cennych inicjatyw, które przyczyniają się do promowania i upowszechniania kultury w Powiecie Bielskim.

- W 2012 roku – wyróżnienie od Rady i Zarządu Powiatu w Bielsku-Białej z okazji 20-lecia działalności twórczej i za podejmowanie cennych inicjatyw w zakresie promocji śpiewu chóralnego i muzyki.

- 2015: nominacja do Nagrody Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dziedzinie kultury i sztuki IKAR 2014 za wybitną dotychczasową działalność.

- 2016: Odznaka Honorowa „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

- 2016: Złota Odznaka Honorowa z Wieńcem Laurowym przyznana przez Zarząd Główny Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Warszawie.

- 2016: Nagroda Gminy Jasienica w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2016 roku za twórczość i działalność artystyczną.