Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kolejny rok bez funduszu sołeckiego

Ocena użytkowników:  / 7
SłabyŚwietny 

Podczas Sesji 27 marca 2014 radni decydowali o utworzeniu funduszu sołeckiego w naszej gminie. Podobnie jak w latach ubiegłych głosami radnych klubu „Prawo, Rodzina, Samorząd” fundusz sołecki na rok 2015 nie został uchwalony.

Radni klubu „Dialog i Porozumienie” głosowali za utworzeniem funduszu.

Po dyskusji sołtysi naszej gminy negatywnie zaopiniowali propozycje utworzenia funduszu sołeckiego, argumentując swoja opinię faktem, że obecny rok jest ostatnim rokiem obecnej kadencji radnych oraz sołtysów. Podobną opinie przegłosowali radni klubu „Prawo, Rodzina, Samorząd”, powołując się na opinię sołtysów.

W efekcie fundusz sołecki w roku 2015 w gminie Jasienica nie zostanie utworzony

Więcej informacji wraz ze stanowiskami poszczególnych klubów na stronie http://dip.jasienica.org/mieszkancy-w-dalszym-ciagu-beda-pozbawieni-funduszu-soleckiego/

Komentarze   

 
+7 #15 Igor 2014-04-11 11:59
Ciekawe ile kosztowała budowa tego chodnika?
Zgłoś administratorowi
 
 
+9 #14 Mirek 2014-04-11 11:18
Czy mógłby mnie ktoś oświecić bom ciemny chłop z Mazańcowic.Wyda no Gminne pieniądze na wykonanie chodnika i kanalizacji burzowej na odcinku od skrzyżowania LIGOTA ,KOMOROWICE ,MIĘDZYRZECZE aż do ostatniego przystanku Lini 25 w Mazańcowicach, ale wójt i rada wiedzieli że będzie rozbudowa tej drogi na Ligotę .To pytam kto wziął w łapę za wyrzucenie tych pieniędzy w błoto bo w chwili obecnej chodnika już nie ma a krawężniki są zryte i będą wyrzucone jako gruz.No chyba nie chcecie mi powiedzieć że to było celowe działanie na szkodę gminy.A tytuł artykułu cyt. Kolejny rok bez funduszu sołeckiego to chyba jakiś żart.Uważam że te inwestycje można było wykonać co najmniej za polowe wartości a resztę funduszy przeznaczyć gdzie indziej.Na logikę jeśli wiem że będę przekopywał za dwa lata swój ogród to nie układam kostki w miejscu rycia ,chyba że skończyłem szkołę dla myślących inaczej
Zgłoś administratorowi
 
 
+6 #13 komentarz 2014-04-11 09:58
Platforma Obywatelska to partia polityczna a Dialog i Porozumienie to klub radnych.
Zgłoś administratorowi
 
 
-3 #12 Ela 2014-04-11 09:08
Co to za czasy chłopcy z PO inaczej juz się nazywają. Wójt twierdzi ze nie jest partyjny a komu trzeba to naśladuje.
Zgłoś administratorowi
 
 
+6 #11 Malina 2014-04-11 05:35
Jak trzeba będzie to jasiu dogada się z każdym ze Szwedami tez
Zgłoś administratorowi
 
 
+2 #10 Tomasz 2014-04-11 04:30
Od momentu jak się Janusz zapisał do PO i różnych ministrów do jasienicy sprowadza. Chłopaki z DiP chyba zrezygnowały i przeszli na swój rozrachunku. Z tego co widać na ich stronie to już tak długo dzialaja
Zgłoś administratorowi
 
 
+4 #9 Dr. Kojot 2014-04-10 23:08
Od kiedy to Platforma Obywatelska zmienia nazwę na dialog i porozumienie?
Zgłoś administratorowi
 
 
+8 #8 Jasieniczanin 2014-04-09 12:55
Cytuję Tomasz:
Trzeba przyznać że niektórzy urzędnicy w naszej gminie są specyficzni. Może zróbcie konkurs na największy beton urzędniczy. Jak by pracowało tam mniej pociotkow to by było inaczej.

W czołówce powinni się znaleźć - pewna żona pewnego radnego i gość który zajmuje się drogami. To moje typy na przykład perfekcyjnego urzędniczego betonu rodem z komuny (nie obrażając komuchowskich urzedasów).
Zgłoś administratorowi
 
 
+13 #7 mieszkaniec gm 2014-04-08 20:46
Cytuję Mieszkaniec:
Cytuję Monika:
Na wsi to zawsze ciemnota. W Bielsku mieszkańcy głosują nad projektami obywatelskimi o inwestycjach, zresztą jak w większości Polskich miast, a w zacofanej jasienicy decyzje podejmuje kilka a może nawet jedna osoba.

Więc za pół roku weź rodzinę i znajomych, idź na wybory i skasuj tego szkodnika obecnego wójta.

Tylko jak doprowadził gminne do takiego dna i długu swoimi urojeniami to niech teraz dalej się męczy a nie szukać mądrej osoby aby nas ratowała chociaż wiemy teraz jakim ludziom możemy napluć w pysk za to bagno a nie żeby oni mówili to nie my to nowi oni
Zgłoś administratorowi
 
 
+15 #6 Tomasz 2014-04-08 18:32
Trzeba przyznać że niektórzy urzędnicy w naszej gminie są specyficzni. Może zróbcie konkurs na największy beton urzędniczy. Jak by pracowało tam mniej pociotkow to by było inaczej.
Zgłoś administratorowi
 
 
+13 #5 Mieszkaniec Strumień 2014-04-08 16:20
Cytuję Mirek:
Jaka gmina taka automatyczna sekretarka pod nr. tel. 0-33 815-22-31.czyli pełna komuna i zacofanie ,jak mam dzwonić do gminy pod ten numer to dostaje herc klekoty jak słyszę ten bezbarwny głos staruchy która chce w podtekście powiedzieć ,,,nie łódź się i tak nic nie załatwisz,, to mnie szlak trafia.Od 3 lat im to mówię ale widocznie to ktoś z rodziny wójta dał ten głos że jemu to pasuje,tylko nie mi.Jak tam byłem rok wstecz to jedna pani przyjmowała wnioski o meldunek ,druga wymeldowywała a trzecia przyjmowała wniosek o wydanie dowodu osobistego.Czy coś się zmieniło w tym zad..... , i tak się ciesze że czwarta nie robiła kawy tym trzem.A może ?

To stara baba co powinna już być 10 lat na emeryturze ale jest lewa kasa to siedzi i robi brud na całej gminie popatrz na przystanki w Jasienicy syf ale jak co kto kocha to tak jest na sołectwie.
Zgłoś administratorowi
 
 
+19 #4 Mieszkaniec 2014-04-08 14:30
Cytuję Monika:
Na wsi to zawsze ciemnota. W Bielsku mieszkańcy głosują nad projektami obywatelskimi o inwestycjach, zresztą jak w większości Polskich miast, a w zacofanej jasienicy decyzje podejmuje kilka a może nawet jedna osoba.

Więc za pół roku weź rodzinę i znajomych, idź na wybory i skasuj tego szkodnika obecnego wójta.
Zgłoś administratorowi
 
 
+16 #3 Mirek 2014-04-08 12:26
Jaka gmina taka automatyczna sekretarka pod nr. tel. 0-33 815-22-31.czyli pełna komuna i zacofanie ,jak mam dzwonić do gminy pod ten numer to dostaje herc klekoty jak słyszę ten bezbarwny głos staruchy która chce w podtekście powiedzieć ,,,nie łódź się i tak nic nie załatwisz,, to mnie szlak trafia.Od 3 lat im to mówię ale widocznie to ktoś z rodziny wójta dał ten głos że jemu to pasuje,tylko nie mi.Jak tam byłem rok wstecz to jedna pani przyjmowała wnioski o meldunek ,druga wymeldowywała a trzecia przyjmowała wniosek o wydanie dowodu osobistego.Czy coś się zmieniło w tym zad..... , i tak się ciesze że czwarta nie robiła kawy tym trzem.A może ?
Zgłoś administratorowi
 
 
+17 #2 strach z rudzicy 2014-04-08 08:55
Tu musi wszystko mieć w łapie ciemny gruby szrek on daje aby na wiejskich zebraniach wciskać ciemnotę to ja i tylko ja wam daje a ciemnota wierzy czyli wiocha nie gmina hańba w niej mieszkać przy tak ciemnej władzy. :P
Zgłoś administratorowi
 
 
+16 #1 Monika 2014-04-07 20:23
Na wsi to zawsze ciemnota. W Bielsku mieszkańcy głosują nad projektami obywatelskimi o inwestycjach, zresztą jak w większości Polskich miast, a w zacofanej jasienicy decyzje podejmuje kilka a może nawet jedna osoba.
Zgłoś administratorowi
 

Komentowanie dozwolone tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj

Ostatnie komentarze