Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

XXII Sesja Rady Gminy - 31.08.2016

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Na początku sesji wójt Janusz Pierzyna podziękował wszystkim zaangażowanym osobą za zorganizowanie dożynek gminnych. Organizatorami tegorocznej edycji były sołectwa Bielowicko i Łazy. Wójt nawiązał do wypowiedzi radnego Tadeusza Kusia z poprzedniej sesji i sprostował historie zakupu działki pod ośrodek poniżej OSP Mazańcowice. Obecny właściciel zakupił ją bowiem trybie przetarg od gminy, a nie od osoby trzeciej.

Radni podejmowali uchwały:
- w sprawie zmian budżetu Gminy Jasienica na 2016 rok - przekazano kwotę 50.000 zł na usuwanie skutków pożaru w kościele ewangelicko-augsburskim w Międzyrzeczu Górnym,
- w sprawie udzielenia pomocy finansowej powiatowi bielskiemu
w formie dotacji celowej na realizację zadania inwestycyjnego pn.: „Rozbudowa drogi powiatowej 4417S Świętoszówka-Bielsko” w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”- dotyczy przebudowy drogi Cieszyńskiej na odcinku od Cholewika w Jaworzu w kierunku Jasienicy do Fabryki Mebli Giętych w Jasienicy, do mostu za fabryką jadąc na Skoczów,


Wójt poinformował, że Starostwo Powiatu Bielskiego jest w trakcie projektowania przebudowy drogi od ronda w Mazańcowicach w kierunku Międzyrzecza Dolnego do boiska. Będzie również zlecone opracowanie projektu od cmentarza ewangelickiego w Międzyrzeczu Dolnym do Ligoty, oraz jest w trakcie przygotowania projekt na odcinku od Rudzicy, gdzie kończy się chodnik, w kierunku drugiego kopca, gdzie jest połączenie z Międzyrzeczem, tam jest projektowane rondo.
Następnie po przybyciu urbanistów radni przystąpili do głosowania nad uwagami wniesionymi do dwukrotnie wyłożonego do publicznego wglądu projektu zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Jasienica. Rada Gminy podjęła około 600 uwag.


Po wprowadzeniu odpowiednich zapisów przez urbanistów radni w głosowaniu dokonali uchwalenia zmiany „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Jasienica.

Wojciech Zawada

Komentowanie dozwolone tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj

Ostatnie komentarze