Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

XXX Sesja Rady Gminy - 25.05.2017

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Urz gminy JasienicaW sprawozdaniu z międzysesyjnej działalności wójt poinformował, że brał udział w posiedzeniu w kancelarii Prezydenta w Warszawie odnośnie zapoznania go z tematami euroregionu. Odbył się Zarząd Federacji Euroregionów Rzeczypospolitej Polskiej, którego jest członkiem m.in. z ministrem Derą. Obecnie gmina jest po otwarciu przetargu na remonty dróg, remonty cząstkowe są w trakcie realizacji. Toczy się postępowanie przejęcia udziałów w drodze do PSZOKu.

Nastąpiło otwarcie przetargu na remizę OSP w Mazańcowicach. Wykonano nowy projekt na ośrodek zdrowia w Mazańcowicach na prośbę Rady Sołeckiej, aby zwiększyć powierzchnie użytkową budynku - kosztorys na ok. 1,2 mln zł.


Następnie radni przyjmowali uchwały:
- w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za rok 2016,
- w sprawie udzielenia Wójtowi Gminy Jasienica absolutorium z tytułu wykonania budżetu Gminy Jasienica za rok 2016,
- w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za rok 2016 Gminnego Ośrodka Kultury w Jasienicy,
- w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za rok 2016 Gminnej Biblioteki Publicznej w Jasienicy,
- w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Samodzielnego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Jasienicy za rok 2016,
- w sprawie pozbawienia części odcinka drogi publicznej nr 490003S, położonej w obrębie ewidencyjnym Jasienica kategorii drogi gminnej,
- w sprawie nieodpłatnego przeniesienia na Gminę Jasienica prawa własności niezabudowanej nieruchomości gruntowej położonej w obrębie ewidencyjnym Jasienica celem przedłużenia drogi ul. Topolowej w Jasienicy,
- w sprawie nieodpłatnego przeniesienia na Gminę Jasienica prawa własności niezbudowanej nieruchomości gruntowej położonej w obrębie ewidencyjnym Świętoszówka pod drogę publiczną,
- w sprawie dopuszczenia zapłaty podatków stanowiących dochody budżetu Gminy Jasienica instrumentem płatniczym,
- w sprawie zmian budżetu Gminy Jasienica na 2017 rok m.in. dopłata do PKSu, zakup ciągnika dla sołectwa Jasienica, utrzymanie obiektów gminnych, dofinansowania szpitala wojewódzkiego, budowa drogi do PSZOK, projektowanie remizy w Jasienicy,


Ponadto wójt podał, że są problemy z projektowaniem dodatkowych klas w szkole w Międzyrzeczu, z pierwotnie planowanych 8 pomieszczeń, nie można niestety wszystkiego zaprojektować, ponieważ względy techniczne na to nie pozwalają.


Radni przyjmowali uchwały w sprawie Apelu Forum Samorządowego dotyczącego obrony samorządności terytorialnej w Polsce oraz przyjęcia Karty Samorządności.


Radny Tadeusz Kuś podziękował Wójtowi za uwzględnienie uwag Rady Sołeckiej dotyczących Ośrodka Zdrowia w Mazańcowicach, zrobił to w imieniu radnych i mieszkańców Mazańcowic.


Radna Magdalena Sadlik-Lenczewska w imieniu Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku-Białej podziękowała Panu Wójtowi, Radnej Marii Bury i Radnej Zofii Polok i wszystkim zaangażowanym za pomoc w organizacji XXV Turnieju Chrześcijańskiego Piłki Nożnej.


Radny Stanisław Cebulak poruszył temat koniecznego remontu dachu na szkole w Grodźcu z uwagi na bardzo zły stan. W odpowiedzi wójt tłumaczył, że są środki na remont, jednak mieszkają tam nietoperze które są pod ochroną. Radni doszli do wniosku, że trzeba znaleść jakiś sposób, aby można było przeprowadzić ten remont.

Wojciech Zawada

Komentowanie dozwolone tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj

Ostatnie komentarze