Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

XXXVI Sesja Rady Gminy - 30.10.2017

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Urz gminy JasienicaRadni podejmowali uchwały:
- w sprawie przedłużenia czasu obowiązywania dotychczasowych taryf dla zbiorowego odprowadzania ścieków,
- w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy dzierżawy gruntu części nieruchomości gruntowej niezabudowanej położonej w Międzyrzeczu Dolnym,


- w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy najmu części nieruchomości na okres do 9 lat – lokal wynajęty przez Pocztę Polską w Świętoszówce,


- w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Jasienica dla terenów w w Grodzcu, zgodnie z wnioskiem inwestora zmiana będzie dotyczyć przeznaczenia terenu na cele usługowe.

Inwestycją towarzyszącą dla tego zamierzenia jest dopuszczenie budowy węzła drogowego w obrębie planowanej zmiany studium (na drogę ekspresową). Podjęcie uchwały jest warunkiem koniecznym do rozpoczęcia prac planistycznych zgodnie z ustawą.

Wójt poinformował, że są plany stworzenia w Grodźcu kompleksu turystyczno-usługowego wokół Jasienickiego Kompleksu Zamkowego. Ponadto wójt podał, że wpłynęła dzisiaj kolejna promesa na drogę Zalesie w Rudzicy, to jest prawie 1,8km.

Wcześniej w zeszłym tygodniu na Iłownicy tzw. Karoska prawie 1 km za 620 tys. dofinansowania, na Zalesie jest 760 tys. dofinansowania i wcześniej na Tulipanów 680m 460 tys. W sumie udało się pozyskać 1 840 000zł.

Wojciech Zawada

Komentowanie dozwolone tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj

Ostatnie komentarze