Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Razem dla Ady

Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 

dla adyRada Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach zaprasza w dniu 05 listopada 2017 na imprezę charytatywną - RAZEM DLA ADY. W ramach imprezy odbędą się występy uczniów ZSP z Mazańcowic oraz przedstawicieli szkoły do której uczęszcza Ada, kiermasz wypieków rodziców naszych uczniów oraz loterię fantową.

Kim jest Ada?
Ada Muzyka urodziła się z przepukliną oponowo-mózgową 23 lata temu. Jest córką jednaj z nauczycielek naszej placówki Pani Marzeny Muzyki.
Przeszła w swoim życiu już wiele bardzo skomplikowanych operacji, a pomimo to jest bardzo pogodna, uśmiechnięta i szczęśliwa.
Zawsze zadowolona i nigdy nie narzeka pomimo, że od dziecka nie jest samodzielna i porusza się na wózku inwalidzkim.
Kocha ludzi, a ludzie z jej otoczenia kochają ją. Każdemu powie miłe słowo, obsypuje komplementami, nigdy się nie smuci i nie płacze.
Teraz gdy zapalenie płuc i postępujące problemy neurologiczne przykuły ją do łóżka i sprzętu medycznego, Ada częściej niż zwykle ma smutne oczy.
Z żalem patrzy przez okno i na telewizor, który jest jej jedynym oknem na świat.
Dzięki swojej osobowości i sympatii jaką darzą ją znajomi, może liczyć na odwiedziny swoich nauczycielek
i przyjaciół a ten wspólnie spędzony z nimi czas, wywołuje uśmiech na jej twarzy.
Obecnie Ada nie może chodzić do szkoły. Musi mieć opiekę całodobową, sprawowaną przez swoją mamę, ponieważ po zabiegu tracheostomii nie może mówić i jest podłączona do respiratora, który za nią oddycha.
Ada zawsze bardzo ciężko pracowała, aby być w miarę sprawną lecz choroba jest od niej silniejsza.

  • dla_ady

Komentowanie dozwolone tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj

Ostatnie komentarze