Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Statut Sołectwa Mazańcowice

Herb Mazańcowic

Wyślij wiadomość do Sołtysa

Email 
Temat 
Treść 
    

Dożynki sołeckie- podziękowania

Ocena użytkowników:  / 6
SłabyŚwietny 

W dniu 22 sierpnia 2015 odbyły się Dożynki Sołeckie w Mazańcowicach. Święto zebranych plonów zostało uroczyście otwarte mszą dziękczynną, którą odprawił ksiądz proboszcz Piotr Grochowiecki. Następnie mieszkańcy oraz zaproszeni goście udali się wraz z korowodem maszyn rolniczych do Gminnego Ośrodka Kultury w Mazańcowicach, gdzie odbyło się spotkanie w którym wzięli udział lokalni rolnicy oraz zaproszeni goście. Na dożynkach gościł wójt gminy Janusz Pierzyna. Następnie mieszkańcy Mazańcowic bawili się na festynie do późnych godzin wieczornych. Impreza przebiegła w uroczystym i pozytywnym nastroju.


W imieniu własnym oraz całej rady sołeckiej składam serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które przyczyniły się do zorganizowania dożynek, a w szczególności dla rolników, którzy uczestniczyli w korowodzie oraz pomogli w organizacji święta plonów. Składamy również podziękowania za współpracę z radą sołecką dróżnikowi Piotrowi Kryście za zaangażowanie w przygotowaniu uroczystości.


Szczególnie dziękuję Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za ozdobienie Gminnego Ośrodka Kultury w Mazańcowicach, prezentację strojów regionalnych, przygotowanie poczęstunku dla gości i kołaczy oraz zadbanie o dożynkowo-regionalną atmosferę imprezy.

Składam również podziękowania za piękną oprawę muzyczną dla Orkiestry Dętej z OSP w Mazańcowicach, której przewodniczył kapelmistrz Mieczysław Orlicki.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w imprezę członkom Stowarzyszenia Przyjaciół Mazańcowic: Lidii Szarek, Ewie Kosińskiej, Krzysztofowi Kusiowi, Grzegorzowi Jagielle, Dawidowi Czernkowi oraz członkom Rady Sołeckiej: Henrykowi Łukoszowi, Rafałowi Mrzygłódowi, Damianowi Kosińskiemu, Dariuszowi Kusiowi, Marcie Burian i Janowi Zawadzie.

Podziękowania kieruję także do kierownika Gminnego Ośrodka Kultury w Mazańcowicach Krzysztofa Przemyka wraz z małżonką, chóru Hejnał i wszystkich osób zaangażowanych podczas uroczystości.


Sołtys Mazańcowic Wojciech Zawada

 

Komentowanie dozwolone tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj