Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

2015.08.14

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Mazańcowice 14.08.2015
PROTOKÓŁ
Z posiedzenia Rady Sołeckiej

Obecni wg listy obecności

1. 18:00 Otwarcie Zebrania - Sołtys.
2. Sołtys poinformował o przebiegu imprezy Joysinicki Żniwowani, które odbyło się 1 sierpnia 2015 roku, a drużyna z Mazańcowic zdobyła 4 miejsce na 15 drużyn startujących. Sołtys podziękował uczestnikom drużyny z Mazańcowic oraz członkom Rady Sołeckiej Henrykowi Łukosz i Rafałowi Mrzygłód za pomoc w przygotowaniach. W drużynie reprezentującej nasze sołectwo były Panie z KGW i Proboszcz z Panem kościelnym.
3. Sołtys przedstawił pismo mieszkanki ul. Północnej w Mazańcowicach z wnioskiem o nieodpłatne przekazanie udziału w drodze na rzecz Gminy Jasienica. Rada Sołecka wydała pozytywną opinię.
4. Sołtys przedstawił pismo mieszkańców ul. Kolistej w Mazańcowicach w sprawie ułożenia nawierzchni mineralno-bitumicznej na drodze. Rada Sołecka podjęła uchwałę, że do zrobienia nakładek asfaltowych na rok 2016 zostały wytypowane drogi przelotowe o większym natężeniu ruchu tj. ul. Nad Potokiem, ul. Krzywa, ul. Stroma, ul. Wspólna, ul. Dolina Słońca.
5. Sołtys poinformował, że w najbliższym czasie wykonawca przystąpi do prac związanych z rowem przy ul. Czechowickiej. Po długotrwałych negocjacjach z mieszkańcami udało się znaleźć akceptowalną wersje dla wszystkich.
6. Sołtys poinformował, że w związku z niedrożnością rowu zostaną podjęte prace wymiany rury przepustu pod ul. Buczyna na wysokości Państwa Paszek.
7. Sołtys poinformował, że trwają prace związane z przeniesieniem przystanku tzw. na żądanie na ul. Komorowickiej w Mazańcowicach, przystanek zostanie przeniesiony bliżej ul. Lipnik co powinno poprawić bezpieczeństwo wysiadania z autobusu.
8. Następnie Rada Sołecka wytypowała priorytetowe inwestycje na 2016 rok:
Remont i termomodernizacja budynku Strażnicy OSP w Mazańcowicach.
Projekt nowego budynku ośrodka zdrowia.
Rozbudowa infrastruktury za budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury w Mazańcowicach.
Chodnik na ul. Rudek od skrzyżowania z ul. Starobielską w stronę Państwa Strońskich ok.150 m oraz na ul. Strzelców Podhalańskich od skrzyżowania z ul. Nad Potokiem w stronę Szkoły ok.100 m.
Zaasfaltowanie parkingu koło szkoły na ul. Strzelców Podhalańskich.
Nakładki asfaltowe na ul. Nad Potokiem, ul. Krzywa, ul. Wspólna, ul. Dolina Słońca , ul. Kolonia
Odwodnienia rowów w tym ul. Strzelców Podhalańskich i in.
Oświetlenie uliczne.
Kliniec.
9. Rada Sołecka omówiła przygotowania do „dożynek sołeckich” które odbędą się w dniu 22 sierpnia br.
10. Rada Sołecka poruszyła temat zakupu dmuchawy do liści dla dróżnika co pozwoli na usprawnienie jego pracy.

Komentowanie dozwolone tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj