Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

2015.11.04

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Mazańcowice 11.04.2015
PROTOKÓŁ
Z posiedzenia Rady Sołeckiej

Obecni wg listy obecności

1. 18:00 Otwarcie Zebrania - Sołtys
2. Sołtys informuje o piśmie od Straży Pożarnej w Mazańcowicach dotyczącym założenia korytek na ulicy Strzelców Podhalańskich od Remizy do ul. Piekarskiej
3. Sołtys informuje o piśmie Mieszkańców o wyasfaltowanie drogi prowadzącej do trzech budynków przy granicy z Ligotą. Remont zostanie przeprowadzony ze środków w przyszłym roku poprzez zasypanie dziur klińcem.
4. Ulica Wrzosowa – jest częściowo wyasfaltowana, do dalszego remontu brakuje wyznaczonych granic. Najpierw należy odtworzyć granice. W przyszłym roku zostaną poczynione starania o zakup kory do częściowego remontu dróg.
5. Pismo odnośnie drogi za GOK . Zostanie umożliwiony przejazd przez posesję P. T. Buchcika. Można przewozić ziemię do wyrównania terenu w związku z zagospodarowaniem na cele rekreacyjne.
6. Aktualnie w Mazańcowicach będzie tylko jeden dróżnik.
7. Odśnieżanie będzie realizowała firma CDL II z Jasienicy. Należy zwrócić szczególną uwagę na ulicę Strzelców Podhalańskich w okolicach Szkoły – w przypadku oblodzenia uwrażliwić wykonawcę na codzienne utrzymanie przejezdnych dróg.
8. Należy poinformować Zarząd Dróg Powiatowych o bardzo złej jakości linii na remontowanych drogach powiatowych ul. Starobielska i ul. Ligocka.
9. Nie ma jeszcze decyzji o ograniczeniu prędkości na ul. Starobielskiej. Z informacji jakie posiada sołtys, wynika, że lada dzień nastąpi zmiana oznakowania.
10. Należy skierować pismo do Spółki Wodnej – w sprawie ul .Buczyna – duża wyrwa w rowie.
11. Radny Handzel zauważył, że Spółka Wodna nie będzie w najbliższym czasie nic robić w Mazańcowicach, przez to, że bardzo dużo kosztowało odwodnienie terenów w okolicy ronda.
12. Należy zamówić brakujące tablice z nazwami ulic aby dróżnik mógł je założyć.
13. Na sesje Rady Gminy przyznano pieniądze na remont ul. Spółdzielczej - około 50 tys. zł .

Na tym zebranie zakończono

Protokołował
Dariusz Kuś

Komentowanie dozwolone tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj