Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

2015.12.18

Ocena użytkowników:  / 41
SłabyŚwietny 

Mazańcowice 18.12.2015
PROTOKÓŁ
Z posiedzenia Rady Sołeckiej

Obecni wg listy obecności
Obecny również wójt Gminy Janusz Pierzyna.
1. 18:00 Otwarcie Zebrania - Sołtys.
2. Rada Sołecka wyraziła pozytywną opinię w sprawie nieodpłatnego przekazania nieruchomości Państwa Kukla, Laszczak, Janik, Chrząszcz, Toboła i Folek na rzecz Gminy Jasienica na drogę.
3. Rada Sołecka zajęła stanowisko w sprawie pisma mieszkańców w sprawie wykonania nawierzchni z mieszkanki mineralno-bitumicznej na ul. Brzozowej położonej w Międzyrzeczu Dolnym na granicy z Mazańcowicami. Niestety brak drogi w planie remontów na 2016 rok. W pierwszej kolejności remontowane będą drogi przelotowe. Jednak Rada podjęła decyzję o zasypaniu ubytków w drodze klińcem.
4. Następnie sołtys przywitał obecnego wójta Janusza Pierzynę. Rada Sołecka zaprosiła wójta w związku ze zbliżającym się końcem roku. Podsumowano rok 2015. Ponadto wójt przybliżył główne założenia inwestycji, które są przewidziane w Mazańcowicach w 2016 roku m.in. rozbudowa strażnicy OSP w Mazańcowicach. W tym temacie trwają starania o pozyskanie środków poza budżetowych. Poza tym w tym w 2016 roku przewidziane jest przystąpienie do zaprojektowania nowego ośrodka zdrowia. Oczywiście jak co roku remonty dróg, odwodnienia, oświetlenia i in. w ramach środków przewidzianych w budżecie dla sołectwa w Mazańcowicach. Zwrócono uwagę wójta na takie tematy jak : zagospodarowanie terenów za budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury filia w Mazańcowicach, poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pieszych na ul. Strzelców Podhalańskich w okolicach szkoły. Wójt poinformował, że czyni również starania o dofinansowanie ze środków transgranicznych na remont kościoła katolickiego św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach.
5. Po omówieniu spraw związanych z sołectwem wszyscy życzyli sobie zdrowia i wielu sukcesów w 2016 roku.

Na tym zebranie zakończono

Protokołował
Dariusz Kuś

Komentowanie dozwolone tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj