Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

2016.07.14

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Mazańcowice 14.07.2016
PROTOKÓŁ
Z posiedzenia Rady Sołeckiej
Obecni wg listy obecności
1. 19:00 Otwarcie Zebrania - Sołtys.
2. Sołtys poinformował o pisemnych wnioskach o oświetlenie uliczne mieszkańców
z ul. Przemysłowej i ul. Kopiec.
3. W ostatnim czasie zakończono przestawianie płotu na granicy z firmą LED-POL. Prace były wykonywane przez pracowników delegowanych z UG Jasienica oraz sołtysa. Obecnie powstała możliwość swobodnego wejścia na tereny za GOK-iem od strony parkingu przy Kościele. W dalszym ciągu jak tylko nadarza się okazja jest tam wożona ziemia na wyrównanie terenu i wzmocnienie brzegów. Zasiana niedawno trawa za GOK-iem jest do pierwszego koszenia. Zastanawiano się nad kosiarką do koszenia dużych wyrównanych powierzchni.
4. Rada Sołecka podjęła temat wybudowania w przyszłości za GOK-iem zadaszonego grilla,
z którego mogli by korzystać mieszkańcy.
5. Poruszono sprawę odgrodzenia się z terenem za GOK-iem od składu budowlanego firmy Trans-Pak. Zdecydowano powrócić do sprawy końcem sierpnia br.
6. W ostatnim czasie odbyła się wizja w terenie koło Państwa Januszewskich przy udziale Spółek Melioracyjnych. Niestety nie przyszedł nikt z Zarządu Dróg powiatowych, a z powodu remontu drogi powiatowej ul. Starobielska rów nie jest w stanie odprowadzać wody, która spływa z okolicznych pól.
7. Sołtys podał, że przy silnych opadach zalewany jest w dalszym ciągu wjazd na teren spółdzielni. Zastanawiano się nad odprowadzeniem wody. Problem również powstał po wyremontowaniu drogi powiatowej ul. Starobielska. Zostały przerwane stare cieki wodne. Pracownicy Zarządu Dróg powiatowych na wizji w tamtym roku stwierdzili, że to nie ich problem.
8. Sołtys przekazał informacje, którą podał nieobecny radny Tadeusz Kuś, że plac zabaw mieszczący się w szkole podstawowej nie zostanie otwarty dla mieszkańców w tym roku. Pracownicy UG Jasienica stwierdzili na wizji, że trzeba zrobić utwardzone wejście na plac. Radny Franciszek Handzel poinformował, że wójt stara się o środki z Grupy Rybackiej na poszerzenie atrakcji na placu zabaw przy szkole bardziej na zewnątrz o nowe urządzenia. Być może już w przyszłym roku będą montowane.
9. Sołtys podał, że otrzymał odpowiedz na zapytanie od firmy Polmotors w sprawie zakłócania spokoju mieszkańców. Polmotors zobowiązał się do ograniczenia i usprawnienia swojej działalności w zakresie podnoszonych uwag sąsiednich mieszkańców.
10. Rada Sołecka upoważniła sołtysa do zgłoszenia zapotrzebowania na 6 dużych aut na korę asfaltową. Mieszkańcy, którym nawieziono kory w tym roku byli zadowoleni.
11. Rada Sołecka zwróciła uwagę na zaniedbany chodnik i kratki kanalizacyjne wzdłuż dróg powiatowych ul. Starobielska i ul. Ligocka.
12. Jan Zawada złożył wniosek o postawienie znaku na ul. Beskidzkiej z ograniczeniem do 3,5 t z uwagi na możliwość obsunięcia się drogi przy korzystaniu z ciężkich ciężarówek. Ograniczenie z wyłączeniem dojazdu do posesji własnych.

Komentowanie dozwolone tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj