Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

2016.11.02

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Mazańcowice 02.11.2016
PROTOKÓŁ
Z posiedzenia Rady Sołeckiej
Obecni wg listy obecności


1. 19:00 Otwarcie Zebrania - Sołtys.
2. Sołtys poinformował o pisemnym wniosku mieszkańców ulicy Halentówka w sprawie zatkanego / zamulonego rowu. Urząd Gminy skierował osobę do odrobienia prac społecznych, która ten rów przekopała. Zwrócono uwagę, że woda obok kortów tenisowych na ul. Halentówka przelewa się przez drogę, powinna płynąć dalej aż do drogi powiatowej (Komorowicka).
3. Pismo od mieszkańców ul. Krzywa – w sprawie wycinki gałęzi, zamontowania znaków drogowych, przeniesienia przejścia dla pieszych, ograniczenia prędkości na drodze powiatowej (Komorowicka). Sołtys poinformował, że od pół roku działa już w temacie. Są nawet pewne ustalenia z ZDP.
4. Należy kupić rurę o średnicy 400 długości 6m na ul Graniczną, ponieważ poprzedni sołtys wykonał pogłębienie rowu odcinając jedną z posesji od drogi. Zainteresowany właściciel skierował skargę do gminy.
5. Poruszono sprawę zalewania ulicy Spółdzielczej. Odbyła się wizja lokalna na prośbę okolicznych firm. Nie wiadomo gdzie znajduje się odpływ. Należy wezwać WUKO w celu odnalezienia odpływu. Należy wykonać dodatkową studzienkę, która będzie zbierać wodę w stronę potoku Starobielskiego. (11m rury + studzienka). Niestety jak robiono tam nową nakładkę, położono tylko dywanik asfaltowy, nic nie zrobiono ze studzienką.
Należy koniecznie wykonać kosztorys podłączenia studzienki i załatwić to jeszcze w tym roku.
6. Należy sprawdzić gdzie mogą być ścieżki rowerowe w Mazańcowicach. Aktualnie brak oznaczeń.
7. Zakończono rurowanie rowu obok Szkoły. Jest pozwolenie na wykonanie podwyższonego przejścia dla pieszych naprzeciwko budynku szkoły . Kosztorys ok. 18 tys zł. Na ten czas środki sołeckie są wyczerpane. Trzeba szukać innych źródeł finansowania.
8. Koszt płotu obok budynku GOK na granicy z firmą Trans Pak prawdopodobnie Urząd Gminy sfinansuje częściowo inwestycje.
9. Zgłoszono problem z parkowaniem na wjeździe firmy Ledpol – klienci stadniny. Poproszono radnych członków Komisji Bezpieczeństwa o zajęcie się sprawą.
10. Proboszcz zgłosił problem przewrócenia drzewka przez samochód, który wypadł z zakrętu
i zniszczył żywopłot kościelny. Należy skierować pismo do starostwa o zamontowania znaków odblasków przy moście obok kościoła.
11. Odbyła się wizja w terenie w sprawie niebezpiecznego zakrętu na ul. Nad Potokiem. Właściciele sąsiedniej posesji P. Machalica i P. Witos wyrazili zgodę na wycinkę drzew
i zlikwidowanie muru z kamieni pod warunkiem zamontowania w tym miejscu bariery energochłonnej. Dlatego w projekcie remontu drogi należałoby uwzględnić barierę. Pan Marek Hamerlak zgodził się na wycięcie drzew z drugiej strony co pozwoli poszerzyć drogę.
12. Na ulicy Spacerowej mieszkańcy chcą ograniczenia do 40 km/h.
13. Sołectwo Międzyrzecze Górne chce wyasfaltować ul Rudawka. Chce aby Mazańcowice partycypowały w kosztach. Brak zgody. Poza tym tą drogą intensywnie jeżdżą pojazdy z Bielskiej Strefy Ekonomicznej co jest bardzo uciążliwe dla mieszkańców Mazańcowic.
14. Sołtys przekazał zaproszenie dla rady Sołeckiej na 50-lecie Chóru Hejnał Mazańcowice.

Komentowanie dozwolone tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj