Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

2017.06.30

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Zebranie Rady Sołeckiej Mazańcowic 30 czerwca 2017 roku
1. Otwarcie zebrania sołtys o godz.19.
2. Omówiono pismo mieszkańców drogi graniczącej z Ligotą. Mieszkańcy zwrócili się o remont na przedmiotową drogę nawieziono kliniec.
3. W najbliższym czasie ruszają remonty dróg i nakładki m.in. ul. Buczyna, ul. Stroma,
ul. Nad Potokiem, ul. Dębowa i in.
4. Rada Sołecka nie wyraziła zgody na postawienie nowych kontenerów na ubrania na terenie sołectwa. Niestety często koło kontenerów ludzie wyrzucają inne śmieci, jest z tym problem.
5. Podsumowano „Dni Mazańcowic” w których poza sponsorami wykorzystano środki, którymi dysponowała Rada Sołecka. Wszyscy uznali imprezę za bardzo udaną, a występ Marcina Dańca za wielkie wydarzenie. Na imprezie było bardzo dużo ludzi.
6. Omówiono temat niszczenia drogi ul. Pogodnej. W ostatnim czasie jeden z właścicieli działek na tej ulicy za pomocą firmy transportowej nawoził sobie duże ilości ziemi ciężarówkami o dużej masie. Sołtys wystosował pismo do Urzędu Gminy o postawienie znaku z ograniczeniem tonażowym.
7. Mieszkańcy ul. Sportowej wnoszą o rozwiązanie problemu ciągłego zalewania drogi po większych opadach. Trzeba by się zastanowić jak rozwiązać sprawę. Poszukać rowów, które kiedyś tam przepływały, a zostały zasypane podczas zabudowywania terenu.
8. Sołtys poinformował, że zwrócił się do Urzędu Gminy Jasienica o sporządzenie operatów wodno-prawnych do odwodnienia ul. Pogodna, ul. Spółdzielcza,
ul. Widokowa.
9. Mieszkańcy ul. Truskawkowej (przedłużenie za rzeką Wapieniczanka) zwrócili się o utwardzenie drogi. Po oględzinach stwierdzono , że powstają tam trzy nowe budynki. Na obecny czas budowy wszelkie zasypywanie ubytków nie pomoże, ponieważ powstaną nowe. Trzeba poczekać do ukończenia inwestycji.
10. Sołtys poinformował, że kolejny raz zwrócił się do Zarządu Dróg Powiatowych o przeniesie przejścia dla pieszych powyżej obecnie usytuowanego na ul. Komorowickiej pomiędzy ul. Piekarska i ul. Krzywa. Z uwagi na fakt, że tą trasę pokonuje codziennie wiele dzieci w drodze do szkoły jest ona bardzo niebezpieczna.


Protokolant
Wojciech Zawada

Komentowanie dozwolone tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj