Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

2017.09.07

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Zebranie Rady Sołeckiej Mazańcowic 07 września 2017 roku

1. Otwarcie zebrania o godz. 19
2. Informacja Sołtysa o:
- wykonano nakładki dł.ok.700 m na ul Stromej , Buczyna, Dębowa, Nad Potokiem
3. Na ulicy Nad Potokiem właścicielka nie zgodziła się mimo wcześniejszej umowy ustnej na usunięcie skarpy i zamontowanie barierki energochłonnej. Według właścicielki w UG Jasienica J.M. otrzymała inne informacje niż w trakcie rozmowy z Sołtysem.
Należy rozważyć jak Gmina powinna przejąć sporny fragment ziemi i zamontować na nim barierkę. Zgodnie stwierdzono, że jest to jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc dla uczestników ruchu drogowego w Mazańcowicach.
Sołtys wraz z radnym F. Handzel przeprowadzi jeszcze raz rozmowę z właścicielką terenu ,aby sprawę definitywnie rozwiązać.
4. W trakcie remontu ul. Stromej naruszona została własność państwa K. Droga została wykonana na fragmencie prywatnej nieruchomości. Obecnie zostało złożone pismo w sprawie ustalenia granic.
Propozycja Rady Sołeckiej przekazania fragmentu ziemi o tej same wielkości i wartości z drugiej strony nieruchomości p. K.
5. Został podniesiony teren na ul. Buczyna podczas poszerzenia ulicy przy nakładce asfaltowej. Aby rozwiązać problem, należy szerzej dosypać kory asfaltowej.
6. Kora asfaltowa została rozdysponowana – na ulicach Haletówka, ul. Krzywa (p. S),
ul Hodowców, ul. Bałkan (p. J.). Otrzymaliśmy 180 t na sołectwo.
7. Dokończona zostanie ul. Strzelców Podhalańskich + wykonane podniesione przejście dla pieszych w okolicy szkoły - -obecnie czekamy na rozstrzygnięcie przetargu na to zadanie.
8. Nie ma możliwości przeprowadzenia remontu ulicy Strzelców Podhalańskich ze środków tzw. Schetynówki, propozycja taka została zgłoszona na ostatniej Komisji Budżetowej przez radnego Tadeusza Kuś. Brak chodnika o odpowiedniej szerokości 2 m. Należy sprawdzić i pomierzyć, czy nie można by wykonać tego remontu na fragmencie ulicy.
9. Trwają remonty cząstkowe. Brak już środków finansowych. Na kolejne należy złożyć wniosek w UG Jasienica. Jest możliwość otrzymania środków dodatkowych.
10. Stara piła do gałęzi została zwrócona. Zakupiono nową.
11. Pan Mrzygłód powiedział, że będzie miał do dyspozycji podnośnik samojezdny. Będzie możliwość wykorzystania go w sołectwie. Należy zgłosić suche lub obwisłe gałęzie do sołtysa.
12. Sołtys podziękował za organizacje dożynek sołeckich. Szczególne podziękowania dla Pań z KGW i innych organizacji oraz dla proboszcza za odprawienie mszy św.
13. Rozpoczęto wykonanie dodatkowego parkingu za szkołą. Pan Ch. wykona roboty ziemne. Pan radny Kuś zwrócił uwagę, że sprawę granicy między nieruchomością p.Ch. a szkołą należy załatwić formalnie.
14. Wniosek firmy Polmotors, która zwróciła się do sołectwa o poszerzenie drogi między nieruchomościami Polmotorsu a Wod budu. Obecnie oczekuje się na ustalenie granic. Należy zwrócić się do UG Jasienica o 15 tys. zł. na poszerzenie drogi. Niestety sołectwo nie dysponuje już środkami. Inwestycja niezbędna ze względu na bezpieczeństwo uczestników ruchu.
15. Przeznaczono 3 tys. złotych na remont skrzyni biegów ciągnika należącego do sołectwa.
16. Petycja mieszkańców ul. Słonecznej o utwardzenie drogi. Ulica Słoneczna jest częściowo prywatna. Właścielka p. W.P. nie zgadza się na utwardzenie swojej części od wielu lat.
Rada Sołecka pozytywnie opiniuje wykonanie utwardzenia drogi do granicy (części gminnej drogi). Należy zwrócić uwagę, że mieszkańcy czekają na to 27 lat.
17. Ul. Bałkan – petycja mieszkańców o przedłużenie asfaltu w stronę Państwa J. Rada Sołecka pozytywnie opiniuje wykonanie nakładki w miejscu, gdzie wcześniej był asfalt.
18. Proponowane nakładki na rok 2018:
 Ul. Buczyna
 Ul. Dębowa
 Ul . Bażantowa
 Ul. Stroma
 Ul. Beskidzka
 Ul. Piekarska
 Ul. Strzelców Podhalańskich
19. Wniosek p. D. o utwardzenie ul. Truskawkowej. Zostanie tam wysypana kora.
20. Rada sołecka wnioskuje na rok 2018 o środki na remonty cząstkowe w wysokości 80 tys zł.
21. Należy wykonać odwodnienie ul Halentowka, brak odpływu. Należy odtworzyć rów melioracyjny (między p. Ch. a W.), ponadto wykonać odwodnienie na ul. Pogodnej.
22. Należy zorganizować straż do zamknięcia dróg na czas wycinania gałęzi.
23. Asfalt przy cmentarzu zamiast kostki brukowej na zejściu z ławy.
24. W bieżącym roku nie udało się pozyskać środków na wykonanie grilla za budynkiem GOKu. Pan radny Kuś zaproponował ,aby poczekać do przyszłego roku i jeszcze raz spróbować. Zgłoszone pozwolenie na wykonanie grilla jest ważne 2 lata od stycznia.
25. Należy wykonać remont Orlika. Walą się piłko chwyty, brak odpływu wody.
26. Rada Sołecka złoży wniosek o odwodnienie i remont Orlika.
27. Zostanie zburzona ława przy ul Nad Potokiem. Ława zagraża bezpieczeństwu.
28. Należy poinformować p. Sz. o zasypanie rowu. Należy przywrócić rów do stanu poprzedniego.
29. Przejście dla pieszych z ul. Krzywej do ul. Piekarskiej zostanie przesunięte do góry w celu większego bezpieczeństwa osób korzystających z w/w przejścia, szczególnie dzieci idących do szkoły. Obecnie powiat powiadomił, że jest gotowy projekt organizacji ruchu i przeniesienia przejścia.
30. Należy przekazać informację mieszkańcom, że niedopuszczalne i niezgodne z prawem jest umieszczanie kamieni oraz innych wystających elementów w obrębie dróg gminnych. Należy poprosić księdza o przeczytanie takiej informacji.
31. Wniosek o postawienie znaku ustąp pierwszeństwa/ stop na ul. Spółdzielczej przy Pannatoni.

Protokolant
Dariusz Kuś

Komentowanie dozwolone tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj