Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

2017.11.07

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Zebranie Rady Sołeckiej Mazańcowic 07 listopada 2017 roku

1. Otwarcie zebrania o godz. 19
2. Na zebraniu Rady Sołeckiej gościł prezes klubu LKS Mazańcowice Wacław Wieczorek, który zwrócił się do członków RS i obecnych radnych gminnych o wsparcie działań w sprawie budowy nowego obiektu sportowego, który miałby się znajdować przy obecnym boisku LKS-u. Niestety większość klubów w gminie Jasienica posiada dużo lepsze warunki lokalowe, sanitariaty i szatnia oraz inne potrzebne pomieszczenia mieszczą się w starym baraku i nie odpowiadają obecnym standardowo bytowym. Co przekłada się na odchodzenie zawodników z klubu. Radni poinformowali prezesa, że obecnie w Mazańcowicach realizowane są dwie duże inwestycje tj. rozbudowa strażnicy OSP i budowa nowego ośrodka zdrowia co ma się zakończyć w 2018 roku i raczej do tej pory może być ciężko rozpocząć nową inwestycję. Prezes Wieczorek zwrócił się, aby w przyszłości zaplanowano budowę obiektu. Poza tym poprosił o rozwiązanie sprawy odwodnienia na boisku, naprawy trybun i płotu oraz drobnych napraw baraku. Jeżeli nie nastąpi skuteczne odwodnienie boiska to w 2018 roku może dojść do sytuacja, że trzeba będzie wynajmować inne boisko na czas gry.
3. Następnie sołtys poinformował, że UG Jasienica przyznał dodatkowe środki na remonty cząstkowe, ponieważ przysługująca pula nie wystarczyła.
4. Planowane jest zarurowanie całej ul. Strzelców Podhalańskich.
5. Rada zdecydowała, aby zwrócić się do wójta o zatrudnienie chociaż na pół etatu pomocnika dla dróżnika, ponieważ nie jest w stanie wykonywać sam wszystkich obowiązków.
6. Przedyskutowano temat parkingu pod szkołą. Rada Sołecka zleciła utwardzenie za szkołą parkingu na którym mogą parkować nauczyciele. Zastanawiano się jak zadziałać, aby nauczyciele zaczęli tam parkować co zwolniło by miejsca z przodu szkoły i odciążył duży ruch pod szkołą między godzinami 8 a 15.
7. Omówiono temat zaasfaltowania ul. Komorowickiej przez powiat 700 m nakładki, droga była w fatalnym stanie. Poza tym udało się zarurować odcinek ok.40 m na ul. Komorowickiej na skrzyżowaniu z ul. Piekarską co w przyszłym roku pozwoli na przeniesienie przejścia dla pieszych.

protokolant 

Dariusz Kuś

Komentowanie dozwolone tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj