Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

2018.01.23

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Zebranie Rady Sołeckiej Mazańcowic 23 stycznia 2018 roku

1. Otwarcie zebrania o godz. 19
2. Na wniosek Sołtysa złożono wniosek o podwyższenie wynagrodzenia dla dróżnika.
3. Ul. Graniczna – problem z odwodnieniem domów deweloperskich, dziury w drodze. Sołtys weźmie to pod uwagę przy kolejnych remontach cząstkowych.
4. Należy sprawdzić wszystkie drogi gminne, zniszczenia, jakość nawierzchni. Należy dokonać podziału ze względu na kolejność napraw – pilne oraz te, które mogą być naprawione w terminie późniejszym.
5. Prośba od P. M. (nr 860) o wyasfaltowanie drogi – w miarę możliwości nasypany zostanie kliniec.
6. Problem z jakością ulicy Słonecznej. Mieszkańcy dopominają się o wyasfaltowanie drogi. Zostało wysłane pismo do UG Jasienica w tej sprawie. Należy wydzielić część gminną – odtworzenie granic od ulicy Buczyna. Należy rozpocząć procedurę uzyskania pozwolenia na asfaltowanie.
7. Podmycie na ulicy Buczyna zostało doraźnie naprawione. Przy remontach cząstkowych należy naprawić to podmycie.
8. Prezes LKS złożył wniosek o odwodnienie boiska LKS. LKS rozpoczął remont krzeseł. Całość będzie kosztować 25 tys. Zł. Należy odtworzyć rów na ulicy Sportowej (około 40m) .
9. Pozytywna opinia Rady Sołeckiej dotycząca remontu boiska.
10. Awaryjna naprawa drogi (wyciek i przekop) obok Sołtysówki została zgłoszona na piśmie do UG Jasienica
11. Do naprawy jest chodnik obok Domu Nauczyciela
12. Należy wyciąć drzewa (6 sztuk) przy ulicy Nad Potokiem na zakręcie. Drzewa są w pasie drogowym. W kosztorysie naprawy zakrętu jest wykonanie barierki.
13. Podwyższone przejście dla pieszych obok szkoły – powinno zostać przy remoncie drogi ze środków powodziowych (Schetynówka).
14. Przy remontach cząstkowych należy wylać asfaltem wjazd na parking za szkołą.
15. W związku z błędnym wytyczeniem granic Pan Ch. Wrócił się o zakup części działki gminnej obok szkoły (ok. 200m2). Granica jest wytyczona ok. 1,5 m od posesji Pana Ch.

Protokolant
Dariusz Kuś

Komentowanie dozwolone tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj